Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in.

Kompaktowe wymiary i praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne powodują, że profile LED mogą być zastosowane także w tych wnętrzach, gdzie inne artykuły oświetleniowe nie mogą być zainstalowane. Łatwość montażu dodatkowo powoduje, że artykuły oświetleniowe LED takie jak profile nie wymagają czasochłonnego tworzenia sieci instalacyjnej, ponieważ wystarczy tylko odpowiedni profil, taśma LED i zasilacz dobrany do mocy taśmy oraz podłączenie do sieci. Plusem jest bardzo łatwy montaż profili na ścianach czy sufitach – lekkie oprawy mogą być łatwo przymocowane do płaszczyzn z użyciem mocowników, wkrętów, specjalnych taśm dwustronnych, ale także można z ich użyciem tworzyć przyciągające wzrok kompozycje z linkami i zawieszkami.

Profile LED na ścianach skośnych

Oświetlenie ścian i stropów skośnych bywa problemem, jeśli nie zostało ono wcześniej zaprojektowane, a wykorzystanie standardowych artykułów oświetleniowych nie jest możliwe ze względu na skosy. W tym przypadku wykorzystać można profile LED PDS-O z użyciem systemów linkowych, na których można podwiesić profile na pożądanej wysokości.

Oświetlenie schowków i pomieszczeń gospodarczych

Profile LED mogą być zastosowane także w tych przestrzeniach, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na montaż lamp, na przykład w schowkach, pawlaczach, pomieszczeniach gospodarczych, pod schodami. Umieszczone na ścianach lub sufitach dają niezbędne światło i przy tym prezentują się estetycznie. PDS – O to uniwersalny wybór do wszystkich wnętrz, także w przypadku nietypowych zastosowań. To specjalne profile zaprojektowane do użycia jako oprawy oświetleniowe niezabudowane. Są estetycznie wykończone, dlatego mogą być użyte w podświetleniach i oświetleniu różnych przestrzeni, na przykład w architekturze wnętrz, także na zewnątrz oraz trudno dostępnych miejscach. Do montażu na ścianach dobrym pomysłem jest profil aluminiowy 45. Rzuca on światło pod kątem 45 stopni, co przy zamontowaniu na odpowiedniej wysokości umożliwi dobre oświetlenie pomieszczenia.

Oświetlenie nietypowych przestrzeni nie jest skomplikowane wtedy, gdy wykorzysta się do tego celu profile LED. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji mogą sprawdzać się praktycznie wszędzie. Stosować do tego celu można właściwie wszystkie profile LED, które znajdują się w naszej ofercie. Ich wybór uzależniony jest od warunków montażu, oczekiwanego efektu i pomieszczenia.45a Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in. nietyp Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in. nietyp1 Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in. nietyp2 Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in. nietyp3 Oświetlenie nietypowych miejsc: skosów, piwnic, zakamarków, schowków i in.

Dodaj komentarz