Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne!

Do niektórych wnętrz trudno dobrać odpowiednie artykuły oświetleniowe – zwykle lampy sufitowe nie pasują do wybranej koncepcji aranżacji, natomiast oczka świetlne także nie stanowią atrakcyjnej alternatywy. W takim przypadku warto pomyśleć o zastosowaniu linii światła – to jednocześnie elegancki i dyskretny sposób na podkreślenie przestrzeni i nadanie jej po zmroku nienachalnego wyglądu.

Linia światła to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Wyróżnia się prostą formą, co pozwala na jej użycie praktycznie w każdym wnętrzu. Elementy oświetleniowe tego rodzaju wybierane są między innymi do domów i mieszkań, do biur i siedzib firm, także do hoteli, restauracji czy sklepów. To najnowsza propozycja i nowy trend w oświetleniu sufitu.

Budowa i montaż linii świetlnych

Linie świetlne przeznaczone są do montażu w płytach kartonowo-gipsowych. Dzięki temu, że dostępne są w różnych wariantach rozmiarów i kształtów, można dowolnie dopasować je do danej przestrzeni, tworząc z nich efektowne konstrukcje na sufitach, ścianach, a nawet na podłogach. Wyróżnic na ten moment możemy 2 rodzaje linii światła: aluminiowe profile architektoniczne oraz linie światła BPM Crismosil. W profilach technicznych nośnych umieszcza się profile architektoniczne, w których następnie montuje się taśmy LED, zazwyczaj 2 obok siebie o dużej gęstości diod, najlepiej 120/mb. W wersjach BPM Crismosil montuje się moduły LED lub innego rodzaju źródła światła, na przykład świetlówki T5, halogeny, szynowprzewody. Diody lub świetlówki podświetlają linie równomiernie i bez przerw, co daje kapitalny efekt szczególnie we wnętrzach nowoczesnych, ale te artykuły oświetleniowe sprawdzają się praktycznie w każdej przestrzeni niezależnie od charakteru aranżacji.

Z estetycznym wykończeniem

Standardowo linie świetlne dostępne są jako modele wykonane z aluminiowego profilu z osłonką przezroczystą lub mleczną, która lepiej rozprasza światło, dając bardziej miękki, przytulny efekt. We wnętrzach, w których chce osiągnąć się bardziej estetyczny rezultat, warto wybrać profile wykończone materiałem gipsowym, na przykład linie świetlne BPM Lighting, które wykończone są materiałem Crismosil będącym mieszanką gipsu, żywicy, akrylu i włókna szklanego. W efekcie linia jest połączona z podłożem i nie wyróżnia się na jego tle, przez co stanowi integralny element ściany lub sufitu.

Linie światła są doskonałym wyborem tam, gdzie nie chce się stosować standardowych lamp czy oczek świetlnych. Dzięki swojej konstrukcji można stworzyć z nich pasmo światła o nieograniczonej długości, bez widocznych przerw i zacienionych miejsc. To najwyższy poziom elegancji, który powinien zadowolić każdego estetę.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i propozycji nowoczesnego oświetlenia w naszym sklepie

menorca 10550 1 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10550 2 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10550 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10551 1 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10551 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10553 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! menorca 10554 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne! teknik2 Linie świetlne LED – zwykłe lampy nie są już potrzebne!

Dodaj komentarz